۵۷ مطلب در مهر ۱۳۹۶ ثبت شده است

خوراک لذیذ دل مرغ


خوراک لذیذ دل مرغ گرداوری شد

خوراک لذیذ دل مرغ

 

دل و جگر در مرغ و گاو و گوسفند یکی از اجزای قابل خوردن و بسیار سودمند برای بدن می باشد. دل مرغ همان قلب درون مرغ می باشد که بسیار کوچک بوده و نیاز است تا به تعداد زیادی از آن بهره ببرید. بنابراین اگر تعداد شما دو نفر است می توانید حدود سیصد گرم تا نیم کیلو از دل مرغ را تهیه نمایید. پس از گرفتن به خانه بیاورید و به دقت بشویید . در صورت وجود چربی ، چربی ها را از دل خارج نمایید.

معمولا برای استفاده از دل نیاز است تا شما این عضو را از نیمه برش بزنید. بطن ها و . . . را خارج نمایید و بشویید. معمولا دل های متوسط به چهار قسمت قابل برش هستند. پس این برش ها را انجام دهید. برای جلوگیری از بوی نامطبوع دل در هنگام خوردن نیاز است تا شما از یک سری مواد برای پخت بهره ببرید. این مواد افزودنی پیاز و سیر می باشد. دل ها نسبت به گرما حساس می باشند ، بنابراین از پخت زیاد و سوزاندن آنها خودداری نمایید.

سپس برای پرحجم شدن و لذیذتر شدن غذای مورد نظر خود یعنی خوراک دل مرغ ، می توانید از قارچ های حلقه ای متناسب با شکل پیاز خود نیز استفاده نمایید. این ترکیب معمولا نیاز به مزه دار شدن دارد ، بنابراین حتما به مقدار لازم از نمک و فلفل بهره ببرید. برای تغییر رنگ دل و ترکیب مربوط به آن می توانید از رب نیز در داخل آن استفاده کنید. معمولا قارچ برای سرخ شدن نیاز به زمان کمی دارد ، پس این ترکیب را به صورت جدا یا در آخرین مراحل سرو بر روی ماهی تابه قرار دهید.

۲۷ مهر ۹۶ ، ۰۶:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ایران ایرانی

خوراک جوجه چینی


خوراک جوجه چینی گرداوری شد

خوراک جوجه چینی

 

خوراک جوجه چینی یکی از خوراک های بسیار خوشمزه برای پخت می باشد که در زمان پخت حدودا سی دقیقه ای برای فرد آماده خواهد شد. خوراک جوجه چینی معمولا توسط سیب زمینی تهیه می شود ، این غذا برای آماده سازی نیازمند یک زمان حدودا پانزده دقیقه ای خواهد بود ، پس از آن به راحتی می توانید از این غذای بسیار لذیذ لذت ببرید. مواد لازم برای این غذا برای دو نفر در نظر گرفته شده است.

یک سینه مرغ را به صورت شسته شده کنار بگذارید. سپس نصف پیمانه آرد از نوع گندم ، همچنین آرد ذرت و کمی برنج را توسط پودر کیک با یکدیگر مخلوط نمایید. در نهایت کمی نمک به مخلوط بزنید. برای آنکه ترکیب شما حالتی روان تر داشته باشد باید کمی مایع مربوط به ماء الشعیر را به ترکیب خود اضافه نمایید. این خمیر باید برای مدت زمان خاصی با یکدیگر در تماس باشند تا مواد درونی آن با یکدیگر به خوبی مخلوط شوند. این زمان در حدود دو ساعت می باشد.

پس از آنکه خمیر شما به خوبی تغییر شکل داد ، حالا زمان قرار دادن سینه مرغ در داخل این ترکیب می باشد. سینه را قبل از قرار دادن با چاقوی تیز به صورت ورقه ای یا فیله ای درآورید. این فیله ها را در داخل خمیر قرار دهید ، همچنین می توانید سیب زمینی را به صورت حلقه هایی نازک یا ضخیم برش داده و در این ترکیب قرار دهید ، در نهایت شروع به سرخ کردن کنید. شعله را بر روی کم تنظیم نمایید تا خمیر روی مواد شروع به سوختن نکند. هم اکنون غذای شما آماده است ، برای مصرف این ترکیب حتما از یک سس تند استفاده نمایید.

۲۷ مهر ۹۶ ، ۰۶:۴۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
ایران ایرانی